پل تاریخی خاتون بالاخره مرمت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز، از شروع تجهیز و عملیات مرمت پل تاریخی خاتون خبر داد.

پل تاریخی خاتون بالاخره مرمت می‌شود

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از کرج،‌ رحیم خاکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، در جمع اصحاب رسانه، گفت: مناقصه برای مرمت این پل در چند دوره انجام شد که با توجه به نبود شرکت‌های مرمتی واجد شرایط، با مساعدت استاندار محترم در زمینه ترک تشریفات، انعقاد قرارداد با پیمانکار واجد شرایط صورت گرفت و با نگاه ویژه وزارت متبوع هزینه مورد نیاز تأمین شد.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز مرمت این پل تاریخی با توجه به اهمیتی که در ورودی شهر کرج دارد، توسط یکی از بزرگترین و با‌ سابقه‌ترین شرکت‌های مرمتی و توسط استاد مرمت بناهای تاریخی انجام می‌شود. 

خاکی با اشاره به شروع عملیات اجرایی مرمت پل خاتون، افزود: در حال حاضر تجهیز کارگاه انجام شده و فعالیت مرمتی پل طی دو روز آینده آغاز می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه مدت زمان انجام مرمت بر اساس قرار داد ۱۸ ماه در نظر گرفته شده، گفت: اعتبار مورد نیاز برای مرمت پل خاتون ۹ میلیارد تومان است که اکنون ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از اعتبارات اختصاص یافته و مابقی اعتبارات نیز در طی این دوره تأمین می‌شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید