هشدار قرمز در بخش‌هایی از فرانسه به دلیل افزایش دمای هوا

اداره هواشناسی فرانسه به دلیل گرمای شدید هوا برای بخش‌های جنوبی این کشور هشدار قرمز صادر کرده است.

هشدار قرمز در بخش‌هایی از فرانسه به دلیل افزایش دمای هوا

به گزارش گروه بین‌الملل نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی، فرانسه عصر دوشنبه به وقت تهران در بحبوحه گرم شدن شدید هوا «هشدار قرمز» صادر کرد و اداره برق این کشو رنیز از قطعی برق خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» این جدی‌ترین هشدار برای چهار منطقه جنوبی فرانسه  است و انتظار می‌رود دمای هوا به ۴۱ درجه سانتی‌گراد برسد.

اداره هواشناسی فرانسه اعلام کرد، به مقامات محلی اجازه داده شده رویدادها را لغو کنند و حتی مکان‌های عمومی تعطیل شوند. این ششمین بار است که سازمان هواشناسی فرانسه هشدار قرمز را به عنوان بخشی از برنامه دولت برای محافظت از مردم جاری اعلام کرده است

سازمان هواشناسی فرانسه اوایل روز دوشنبه هشدار نارنجی برای نیمی از خاک این کشور صادر و اعلام کرد که دمای هوا در بیشتر بخش‌های بین ۳۵ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. اوج دما ۴۱ درجه سانتیگراد در جنوب غربی و پیش بینی شده که انتظار می‌رود بین ۴۰ تا ۴۲ درجه سانتیگراد افزایش یابد.

این در حالی است که اداره برق فرانسه نیز از قطعی برق  در بخش‌هایی از این کشور به دلیل ناتوانی در خنک کردن تاسیسات هسته‌ای در جنوب غربی فرانسه به دلیل موج شدید گرما و کاهش آب رودخانه‌های اطراف تاسیسات هسته‌ای خبر داده است.

 

اخیرا نیز  آتش سوزی شدید در یکی از مناطق گردشگری فرانسه هم مرز با اسپانیا به ترک منطقه از سوی گردشگران و ساکنان منجر شد.  آتش سوزی ۵۰۰ هکتار زمین در منطقه  «پیرنه-اورینتال» نزدیک مرز فرانسه با اسپانیا را درنوردید. این آتش سوزی به دلیل هوای بسیار گرم، خشکسالی و بادهای شدید تا ۱۸۰ کیلومتر در ساعت به سرعت به روستاهای منطقه گسترش یافت. 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید