عاشقانه‌های امیر شهید یاسوجی با پدر و مادر

امیر شهید یاسوجی در وصیت نامه خود خطاب به پدر و مادر می‌گوید؛ پدر و مادر عزیزم برای من ناراحت نباشید چون که من از قاسم که در شب عروسی به جبهه‌ جنگ رفت.

عاشقانه‌های امیر شهید یاسوجی با پدر و مادر

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از یاسوج؛ استان کهگیلویه و بویراحمد در ۸ سال دفاع مقدس فرزندان بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب کرد. این استان در دفاع مقدس چه از نظر اعزام به جبهه و چه از نظر تعداد شهید به میانگین جمعیت در کشور مقام اول را به خود اختصاص داد. امیر شهید همتعلی حسن‌زاده یکی از این شهداست که در وصیتنامه خود این گونه می‌نویسد: سرباز اسلام عاشق شهادت است و شهادت را برای خود یک نوع پیروزی می‌داند و گاه برای شرکت در جهاد هم اشک می‌ریزد و التماس می‌کند.

سرباز اسلام هرگز از اسلحه و تجهیزات و دیگر وسایل نظامی خود غافل نمی‌شود. سرباز اسلام تن پرور و راحت طلب نیست، سرباز اسلام هرگز میدان جنگ را خالی نمی‌کند و از رو در رویی با دشمن فرار نمی‌کند. ملت اسلامی ما اگر امنیت و عزت و شرافت و استقلال و ارجمندی انسانی و اسلامی می‌خواهند باید حامی صدیق و همدوش و هماهنگ با نیرو‌های مسلح در خط رهبری بوده تا در آینده‌ نزدیک انقلاب اسلامی به اهداف نهایی خود دست یابد.

به همه‌ی برادران و هم‌ قطاران و همسنگران و تمامی مردم اسلامی ایران یادآور می‌شوم که درباره‌ ادامه‌ جنگ تا رفع فتنه در جهان و یا صلح توجه کنید. اگر با این روش نظامیان و رزمندگان و مردم پشت جبهه عمل کنند به طور قطع پیروز و رستگارانند. امروز جوانان اسلام برای رفع فتنه و فساد و برچیدن ظلم و نفاق در راه خدا جان می‌دهند، اما امروز برخی هستند که جدایی و ملال می‌آفرینند و از جزئی‌ترین مسائل نمی‌گذرند.  این شهید والامقام در جملاتی به پدر و مادر خود اینگونه می‌گوید: پدر و مادر عزیزم برای من ناراحت نباشید چون که من از قاسم که در شب عروسی به جبهه‌ جنگ رفت و در راه خدا شهید شد زیادتر نیستم به مادرم بگوئید تو باید زینب گونه باشید.  شهید حسن زاده هفتم فروردین سال ۶۵ در منطقه شلمچه در بازگشت از ماموریت به شهادت رسید. پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید