ضرورت تبیین اهمیت پرداخت زکات و آثار آن در زندگی

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تبیین اهمیت پرداخت زکات و آثار آن در زندگی افراد، گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات نیازمند تلاش بیشتری است.

ضرورت تبیین اهمیت پرداخت زکات و آثار آن در زندگی

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام عصر امروز در جلسه شورای زکات و نماز چهارمحال و بختیاری گفت: گزارش‌های ارائه شده در این نشست پیرامون زکات نشان از تحرک و فعالیت در این عرصه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در این زمینه، افزود: تا کنون فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات مورد توجه قرار گرفته است اما همان گونه که در گذشته بیان شده نیازمند تلاش بیشتری است.

وی جمع‌آوری و توزیع زکات پرداختی توسط مردم استان را در درجه دوم اهمیت این واجب الهی عنوان و خاطرنشان کرد: نخست باید فرهنگ پرداخت زکات میان مردم تبیین شود.

نکونام اضافه کرد: در زمینه زکات واجب نیز مردم باید با آثار آن آشنا شوند و اطلاع داشته باشند در صورت عدم پرداخت دچار خسارت می‌شوند و در حقیقت حقوق دیگران را پایمال می‌کنند.

وی با اشاره به خرید و توزیع گندم از محل زکات واجب و کفارات توسط کمیته امداد استان، اضافه کرد: این اقدام خوب است اما بهتر می‌شود اگر تبدیل به نان شود و به دست نیازمندان برسد.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید