صدور اسناد تک برگی برای املاک دستگاه‌های دولتی و زمین‌های زراعی تسریع شود

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت تعیین و تکلیف املاک دستگاه‌های دولتی و نیز زمین‌های زراعی استان اردبیل، ضرورت دارد که اسناد رسمی تک برگی برای این موارد تسریع شود.

صدور اسناد تک برگی برای املاک دستگاه‌های دولتی و زمین‌های زراعی تسریع شود

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از اردبیل، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو ظهر امروز در دیدار اعضای جدید هیات مدیره کانون سردفترداران و دفتریاران ثبت اسناد و املاک استان، اظهار کرد: صدور ۱۰۰ درصدی اسناد رسمی برای اراضی ملی و منابع طبیعی استان و نیز تعیین تکلیف و حل مشکلات  ۵۰ ساله، ۴۲ روستا و قشلاقات محدوده شرکت‌های کشت و صنعت دامپروری مغان و پارس، هم‌چنین صدور سند برای این اراضی از جمله اقدامات مناسبی است که در این مدت صورت گرفته و جای تشکر و قدردانی دارد. وی در ادامه  خواستار اتخاد تدابیر لازم و تسریع در صدور اسناد رسمی تک برگی برای املاک دستگاه‌های دولتی و نیز زمین‌های زراعی شد. رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه در خصوص اجرای دقیق و صحیح سند تحول و تعالی قضایی گفت: یکی از مهم‌ترین محورهای مورد تأکید در این سند، توجه به مقوله پیش‌گیری از وقوع جرم است که باید این موضوع بیش از پیش مورد توجه واقع شود، چرا که یکی از شاخص‌های اثرگذار در این بخش، دقت در صدور اسناد رسمی است که ضمن پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات موجب افزایش و ارتقاء اعتماد عمومی نسبت به مجموعه  ثبتی می‌شود.

  حجت الاسلام کثیرلو با آسیب‌شناسی و تهدیدهای مجموعه کارکنان دستگاه‌های قضایی و اجرایی بر لزوم رعایت مسائل اخلاقی و دقت در بحث مالی تأکید کرد و افزود: در این خصوص توصیه‌های بسیاری در آیات و روایات و آموزه‌های دینی وجود دارد که مسلما افراد موفق در زندگی فردی و اجتماعی با پیروی از این فرامین و با اخلاص، تعهد و ایمان توانسته‌اند بر این ۲ معضل و تهدید غلبه کرده و به قله‌های موفقیت  و سعادت دست پیدا کنند. وی عنوان کرد: قانون‌مداری و احساس مسئولیت مضاعف در شناخت وظایف و انجام دقیق آن و نیز استفاده از فن‌آوری‌های نوین در راستای تسریع و تسهیل دسترسی مردم به خدمات از دیگر مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد. پایان پیام/۳۸۸۶/

دیدگاهتان را بنویسید