خبر خوش برای ناباروران؛ بیمه‌ خدمات جدید از راه رسید

درمان ناباوری هزینه‌های بسیار سنگینی دارد به طوری که خیلی‌ها به این دلیل قید فرزنددار شدن را می‌زنند، اما حالا مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت می‌گوید سقف گذاری خدمات برای زوجین تحت درمان ناباروری برداشته می‌شود.

خبر خوش برای ناباروران؛ بیمه‌ خدمات جدید از راه رسید

گروه سلامت نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی: منشی مطب می‌گوید «خانم! فعلا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه درمان ناباروری شماست البته شانس موفقیت عمل حدود ۲۵ درصد است!» این هزینه برابر حقوق دوسال یک کارگر است به شرط آن که هیچ هزینه‌ دیگری نکند و همه آن را برای درمان ناباروری خود اختصاص دهد! در ایران حدود ۴ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد و ۲۰ درصد زوجین به ناباروری دچار هستند. بیمه سلامت چندی است که ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری را متقبل می‌شود. اکنون مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت محمد اسماعیل کاملی می‌گوید ۲۸ قلم آزمایش‌های تشخیصی ژنتیک، به پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت اضافه شد؛ این آزمایش‌ها مربوط به افرادی است که تحت سقط جنین‌های مکرر قرار می‌گیرند و تا پیش از این نیز بیمه نبود.

به گفته مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت، بررسی وضعیت تخمدان برای سنجش سلامت تخمک گذاری بانوان تحت درمان ناباروری نیز اکنون بیمه شده است؛ ضمن اینکه بررسی وضعیت اسپرم برای سنجش سلامت باروری در مردان نیز که تا پیش از این بیمه نبود هم اکنون بیمه شده است. کاملی می‌گوید در دستور العمل جدید هیچ محدودیتی در تعداد دفعات بهره مندی از این خدمات وجود ندارد.  پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید