برگزاری ۹ جلسه علنی بر خط در هفته جاری در دادگاه‌های کیفری ۲ شیراز

معاون فناوری اطلاعات دادگستری فارس از برگزاری ۹ جلسه علنی برخط در هفته جاری در محاکم کیفری ۲ خبر داد.

برگزاری ۹ جلسه علنی بر خط در هفته جاری در دادگاه‌های کیفری ۲ شیراز

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از شیراز، علی مؤمن حسین پور با اشاره به اهمیت برگزاری دادگاه‌های علنی برخط در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های سند تحول قوه قضاییه گفت: با توجه به ارتباط مناسب مجموعه قضایی فارس با نهاد‌های آموزشی به خصوص دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عمده مخاطبان دادگاه‌های برخط استان فارس را دانشجویان حقوق، کارآموزان قضاوت و وکالت تشکیل می‌دهند.

وی بازخورد‌های اولیه از مخاطبان دادگاه‌های برخط را مثبت ارزیابی کرد و افزود: دریافت نظرات و دیدگاه‌های مخاطبان حکایت از روند مناسب برگزاری دادگاه‌ها و برجسته بودن جنبه‌های آموزشی و آگاهی بخشی عمومی نزد مخاطبان دارد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های مدونی در راستای افزایش مخاطبان دادرسی‌های آنلاین علنی در دستور کار قرار داده ایم گفت: شفاف سازی روند محاکمات می‌تواند علاوه بر تأمین اهداف آموزشی و آگاهی بخشی منجر به افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی شود.

مؤمن حسین پور میانگین حاضران در هر دادگاه علنی بر خط را ۴۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: محدودیت‌های فنی اتاق‌های مجازی باعث شده است تعداد کثیری از افراد موفق به حضور در این دادگاه‌های بر خط نشود که تلاش خواهیم کرد در چارچوب‌های تعریف شده ظرفیت‌های جدیدی را برای استفاده مخاطبین فراهم کنیم.

معاون فناوری اطلاعات دادگستری فارس همچنین از برگزاری ۹ جلسه علنی برخط در هفته جاری در محاکم کیفری ۲ خبر داد.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید