بحران در نظام بانکی آمریکا همچنان ادامه دارد

طی ماه‌های گذشته و به خاطر ورشکستگی چند بانک در آمریکا، نظام بانکی این کشور دچار بحران شد و کارشناسان می‌گویند این ماجرا فعلا ادامه دارد.

بحران در نظام بانکی آمریکا همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی به نقل از CNBC، چند ماه پیش بود که نظام بانکی آمریکا دچار بحران شد و چندین بانک بزرگ و متوسط در این کشور ورشکست شدند. کارشناسان می‌گویند بحران در نظام بانکی این کشور همچنان ادامه دارد و تا رسیدن به شرایط عادی فاصله زیادی دارد. چندین کارشناس، مشاور و سرمایه‌گذار آمریکایی اعلام کرده‌اند که افزایش نرخ بهره در این کشور از سوی بانک مرکزی که با هدف کنترل تورم دنبال می شود، در کنار ضرر مربوط به کاهش ارزش املاک بانک ها و افزایش بازرسی‌ها به افزایش فشار بر بانک های محلی یا نسبتا بزرگ منجر می‌شود و نهایتا شاهد موج ادغام بانک‌ها با یکدیگر خواهیم بود.

کارشناسان هشدار داده‌اند که بسیاری از 4672 بانک محلی و متوسط آمریکایی طی سال‌های آینده تحت فشار بازار یا قوانین بالادستی مجبور خواهند شد به تملک بانک‌های بزرگ در بیایند. آنها می گویند تا چند سال دیگر احتمالا شاهد بزرگ‌ترین دگرگونی در نظام بانکی آمریکا از سال 2008 به بعد خواهیم بود. به گفته یکی از مقامات ارشد یک بانک بزرگ آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، تا چند وقت دیگر شاهد ادغام بسیاری از بانک‌های کوچک آمریکایی خواهیم بود چرا آنها مجبور هستند بزرگ‌تر شوند. ما تنها کشوری در جهان هستیم که این تعداد بانک دارد. پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید