اندیشکده شورای روابط خارجی: خطر جنگ در 2 یا 3 جبهه‌ اسرائیل را تهدید می‌کند

تحلیلگر ارشد اندیشکده معتبر آمریکایی از خطر درگیر شدن ارتش رژیم صهیونیستی در 2 یا 3 جبهه خبر داد.

اندیشکده شورای روابط خارجی: خطر جنگ در 2 یا 3 جبهه‌ اسرائیل را تهدید می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی، نیروهای مقاومت فلسطین از روز گذشته عملیات بزرگی تحت عنوان طوفان الاقصی را آغاز کردند که تا کنون به هلاکت بیش از ۶۰۰ اسرائیلی و زخمی شدن نزدیک به دو هزار نفر دیگر منجر شده است.

«بروس هافمن» تحلیلگر ارشد اندیشکده آمریکایی «شورای روابط خارجی» روز یکشنبه در تحلیلی در زمینه توان موشکی حزب الله لبنان نوشت: «در سال ۲۰۰۶، حزب الله زرادخانه‌ای از ۱۵ هزار موشک در اختیار داشت. امروزه ۱۰ برابر این عدد را داراست. خطر یک جنگ دو جبهه یا شاید 3 جبهه در صورت بروز خشونت در کرانه باختری، اسرائیل را تهدید می‌کند.»

 

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»  نیز روز یکشنبه با اذعان به شکست مفتضاحانه رژیم اشغالگر قدس در این عملیات، گزارش داد، سه و نیم میلیارد شکِل (هر دلار معادل سه شکل) هزینه احداث دیوار حائل با غزه بود، ولی در روز نخست این جنگ، فرو ریخت و به یک دیوار کاغذی تبدیل شد.

به گزارش این روزنامه، میلیونها اسرائیلی غافلگیر شده و از این جنگ که هیچ کس آمادگی آن را نداشت، به شدت ترسیده‌اند. این جنگ، «توهین و تحقیر بزرگی است که ارتش اسرائیل نظیر آن را طی سالهای گذشته مشاهده نکرده بود. نخستین تحقیر، اطلاعاتی بود. توهین بعدی، عبور آسان نیروی حماس از دیوار حائل بود. توهین سوم، بازگشت آسان به غزه به همراه دهها اسیر [اسرائیلی] بود. توهین چهارم هم تأخیر اسرائیل در پاسخ به این نفوذ بود.

پایان پیام/.  

دیدگاهتان را بنویسید