ارتش کره شمالی: سئول گلوله‌های توپخانه به مرز شلیک کرده است

ارتش کره شمالی همسایه جنوبی خود را متهم کرد که به نقاط مرزی شماری گلوله توپخانه شلیک کرده است.

ارتش کره شمالی: سئول گلوله‌های توپخانه به مرز شلیک کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی، در ادامه تنش بین پیونگ یانگ و سئول، کره شمالی بعد از ظهر سه شنبه به وقت تهران مدعی شد که کره جنوبی شماری گلوله توپخانه به سمت نقاط مرزی شلیک کرده است.

«خبرگزاری دولتی کره شمالی» به نقل از ارتش این کشور اعلام کرد که نیروهای کره جنوبی روز سه شنبه ۳۰ گلوله توپخانه را  نزدیک مرز شلیک کردند. ارتش کرشمالی خواستار توقف فوری آنچه «اقدامات تحریک آمیز» خواند، شد.

خبرگزاری «رویترز» نیز نوشت، کره شمالی اعلام کرده هر اقدامی برای سرنگونی یکی از موشک‌های این کشور به عنوان اعلان جنگ تلقی می‌شود و رزمایش مشترک بین ایالات متحده و کره جنوبی  عامل تنش‌های فزاینده در منطقه است.

«کیم یو جونگ» خواهر «کیم جونگ اون» رهبر رئیس کره شمالی  هشدار داد که اگر آمریکا علیه آزمایش‌های تسلیحات راهبردی کره شمالی اقدام نظامی انجام دهد، پیونگ یانگ آن را اعلان جنگمی‌داند.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی روز یکشنبه از سازمان ملل خواسته بود تا فوراً به رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که باعث افزایش تنش‌ها در منطقه می‌شود، پایان دهد.کره شمالی تاکید کرده که سکوت سازمان ملل در برابر این رزمایش‌ها که ماهیتی تهاجمی و ستیزه‌جویانه دارند، تأسف‌بار است.

این هشدارها بعد از آن است که مقام‌های آمریکا و کره جنوبی طی نشست خبری مشترک در سئول اعلام کردند که رزمایش نظامی ۱۱ روزه برای مقابله با تهدیدات کره شمالی، ۲۰ اسفند آغاز می‌شود.

 در تحولی دیگر،  رسانه‌های کره جنوبی رزمایش مشترک هوایی آمریکا و کره جنوبی را جدیدترین نمایش قدرت ارتش آمریکا علیه تهدیدهای نظامی کره شمالی خواندند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید