اجرای ۳۵۸ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب در طرح جهاد آبرسانی به روستاهای کردستان 

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: تاکنون ۲۴۷ کیلومتر خطوط انتقال و ۱۱۱ کیلومتر شبکه های توزیع آب در قالب طرح جهاد آبرسانی با هدف تأمین آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای محروم استان اجرا شده است.

اجرای ۳۵۸ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب در طرح جهاد آبرسانی به روستاهای کردستان 

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی از سنندج، محمد فرهاد مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان این مطلب اظهار کرد: همچنین در این راستا ۳۴ باب مخزن ذخیره آب به حجم ۴۹۵۰ مترمکعب و ۲۰ باب ایستگاه پمپاژ احداث شده و در مجموع پروژه جهاد آبرسانی روستایی در کردستان ۴۸.۲۶ درصد پیشرفت دارد.

وی افزود: این طرح از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز و طی ۳۰ ماه قرار است ۱۶۹ روستای استان را از نعمت آب شرب بهداشتی به صورت پایدار بهره مند کند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان خاطرنشان کرد: از این تعداد روستا ۱۲۲ مورد در قالب ۶ مجتمع آبرسانی روستایی و ۴۷ تک روستا قرار دارند و در مجموع ۶۷ هزار نفر از جمعیت روستایی استان زیر پوشش این طرح قرار می گیرند

وی تصریح کرد: پس از اتمام فاز نخست این طرح، با برنامه ریزی های انجام شده قرار است در فاز دوم طرح جهاد آبرسانی، روستاهای دیگری نیز در استان کردستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره مند شوند.

۴۶

دیدگاهتان را بنویسید