آمار عجیب از مرگ و میر در حوادث هفته گذشته

 رئیس سازمان اورژانس کشور از ثبت ۷۵۷ حادثه ویژه در هفته گذشته در سراسر کشور خبر داد.

آمار عجیب از مرگ و میر در حوادث هفته گذشته

به گزارش خبرآنلاین، رئیس سازمان اورژانس کشور از ثبت ۷۵۷ حادثه ویژه در هفته گذشته در سراسر کشور خبر داد و گفت: در این حوادث بیش از دو هزار نفر مصدوم شدند و ۱۸۵ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

جعفر میعادفر در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح حوادث ویژه و ماموریت‌های مهم اورژانس در هفته گذشته گفت: از یازدهم تا هفدهم فروردین ماه، ۷۵۷ مورد حادثه ویژه در سامانه ۱۱۵ اورژانس کشور به ثبت رسیده است که نسبت به هفته گذشته، شاهد کاهش پنج درصدی این حوادث هستیم. در این بازه زمانی، ۲۵۰ حادثه ویژه ترافیکی و ۵۰۷ مورد حادثه ویژه غیرترافیکی داشتیم. در حالیکه در هفته گذشته از چهارم تا یازدهم فروردین ماه، تعداد حوادث ویژه ترافیکی ۳۱۷ مورد و تعداد حوادث ویژه غیرترافیکی در همین بازه زمانی، ۴۷۶ مورد بوده است بنابراین به ترتیب شاهد کاهش ۲۱ درصدی و افزایش هفت درصدی نسبت به هفته گذشته هستیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع، ۳۳ درصد حوادث مربوط به حوادث ترافیکی و ۶۷ درصد به حوادث غیرترافیکی تعلق می‌گیرد.

میعادفر درباره تعداد فوتی‌ها و مصدومان این حوادث نیز گفت: در مجموع دو هزار و ۴۳۰ مصدوم، خدماتی درمانی و بهداشتی دریافت کرده‌اند و متاسفانه ۱۸۵ نفر نیز به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داده‌اند. از مجموع تعداد مصدومان، ۵۹ درصد در تصادفات رانندگی و ۴۱ درصد مجروحان در سایر حوادث دچار آسیب شده‌اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در مجموع، هزار و ۸۸۲ نفر از مجروحان به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند که ۶۷ درصد از آنها در تصادفات رانندگی، مجروح و زخمی شده بودند.

میعادفر با اشاره به اینکه ۵۴۸ نفر از آسیب دیدگان، در محل درمان شده اند؛ گفت: از این تعداد، ۶۸ درصد متعلق به آسیب دیدگان حواد غیرترافیکی بود.

دیدگاهتان را بنویسید