آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین امسال هم در تهران برگزار می‌شود

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران گفت: پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهر تهران چهارشنبه ۱۵ شهریور پس از نماز صبح، از میدان امام حسین(ع) آغاز و شرکت‌کنندگان به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حرکت می‌کنند.

آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین امسال هم در تهران برگزار می‌شود

به گزارش نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی، حمیدرضا خونویی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران، از هیئات و گروه‌های مردمی خواست برای ارائه خدمات به جاماندگان و عزاداران مراسم اربعین حسینی در سامانه موکب ثبت‌نام کنند. وی ضمن اعلام این خبر افزود: مراسم «لشکر حسین(ع)» آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهر تهران است که چهارشنبه ۱۵ شهریورماه پس از نماز صبح با قرائت زیارت شریف اربعین، از میدان آئینی امام حسین(ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آغاز می‌شود. طول مسیر اصلی ۱۴ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) تا حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع) تعیین شده است که البته مشتاقان بسیاری از مسیر‌های فرعی نیز به آن می‌پیوندند. خونویی ادامه داد: در مسیر این پیاده‌روی موکب‌هایی جهت پذیرایی از زائران سازمان‌دهی خواهد شد که این خدمات توسط گروه‌های جهادی و نهادهای مردمی صورت می‌گیرد. سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران در جایگاه پشتیبانی و تقویت موکب‌های مردمی فعالیت می‌کند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اضافه کرد: مانند سنوات گذشته برای ساماندهی بهتر خدمات هیئات مردمی و برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم جاماندگان اربعین حسینی، سامانه mookeb.farhangsara.ir در دسترس موکب‌داران خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت رزرو موکب تا یکم شهریورماه به این سامانه مراجعه کنند و یا با ارسال عدد ۱ به شماره ۲۰۰۰۱۸۳۷ و دریافت لینک مربوطه، مدارک مورد نیاز را ارسال و در سامانه ثبت‌نام کنند. پس از بررسی و شناسایی ظرفیت‌های مورد نیاز، به گروه‌های منتخب از طریق فرهنگسراهای منطقه مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید