امروز : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
دسترسی سریع

11 (1)12 (1)

تاریخ های مهم همایش
آخرین مهلت ارسال چکیده »
1397/06/31
اعلام نتایج داوری »
1397/07/02
تکمیل ثبت نام »
1397/07/10
شروع کنگره »
1397/07/17
پایان کنگره »
1397/07/19
پوستر همایش
Poster
دبیرخانه

 

 

photo_2018-05-03_02-02-56

 

آدرس دبیرخانه :

*دبیرخانه دائمی کنگره: خراسان رضوی؛ مشهد مقدس؛میدان آزادی، پردیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده طب ایرانی و مکمل

 

*دفتر فن بازار تخصصی محصولات گیاهی سپاد: خراسان رضوی،مشهد مقدس،خیابان قاضی طباطبائی،بین 4 و 6 پلاک 85

 

تلفن دبیرخانه :

051-38848935

051-37235762

(همه روزه صبح ها 10-14  و عصر 17-20 بجز ایام تعطیل) 

و تلفن مستقیم در همه ساعات روز

2800 168 0915

 

فکس دبیرخانه :

051-37235762

 

شرکت های محترم جهت اسپانسرینگ و دریافت غرفه
در نمایشگاه پس از دانلود و تکمیل فرمهای مربوطه با شماره های زیر تماس بگیرید:

09151682800
09396058330

 

ایمیل دبیرخانه : 

Info@mpsid.ir

 

آمار بازدید سایت
بازدید امروز :
26
بازدید دیروز :
29
بازدید کل :
48764
کانال تلگرام و ایتا

 

جهت عضویت در کانال تلگرام کلیلک کنید

 

index (1)

 

 

جهت عضویت در کانال ایتا کلیک کنید

index (1)

 

 

 

اخبار سایت
فیلم و صوت های کنگره

پیرو سوال های مکرر در مورد چگونگی دریافت فیلم ها و صوت سخنرانی های کنگره ;
کلیه فیلم ها و صوت ها بزودی (حداکثر تا پایان مهر) برای دانلود با حجم و کیفیت های متنوع بر روی سایت کنگره قرار خواهد گرفت.

 

با تشکر

واحد رسانه ای دبیرخانه کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت

1397/07/24 اطلاعات بیشتر ...

ارسال مدارک

به استحضار کلیه نویسندگان محترمی که به هر دلیل امکان حضور در همایش را نداشتند و یا فرایند ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری تکمیل نموده اند میرساند کلیه مدارک و گواهی مقالات شما عزیزان تحویل شرکت محترم پست شده و به آدرس نویسندگان مسئول ارسال شد.

لازم به توضیح است با توجه به دوری یا نزدیکی شهر شما به مشهد مقدس زمان رسیدن بسته های پستی بین 1 تا 3 روز خواهد بود.
برای اطلاع از مرسوله خود با دانلود فایل PDF زیر می توانید کد بیست رقمی پیگیری خود را دریافت و از طریق سایت رهگیری مرسولات پستی (اینجا) از وضعیت بسته پستی خود مطلع شوید.

در صورتیکه مرسوله خود را تا پایان روز شنبه 28 مهر به هر دلیلی دریافت نکردید با دبیرخانه همایش تماس بگیرید.

 

دانلود

با نهایت احترام
دبیرخانه کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت

 

 

1397/07/23 اطلاعات بیشتر ...

پیام دبیر اجرایی کنگره و نمایشگاه گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت

 

اولین رویداد علمی _تخصصی و تجاری در بخش گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی با نگاه ویژه به بیماری دیابت در مشهد با همت گروهی فن بازار تخصصی تجاری محصولات گیاهی سپاد و انجمن علمی گیاهان دارویی ایران و دانشکده طب سنتی دانشگاه پزشکی مشهد در منطقه گردشگری سپاد برگزار شد .
این برنامه در جهت نهادینه سازی فرهنگ بهره مندی از فراورده های طبیعی در راستای حفظ سلامت و درمان و اصلاح الگوی زندگی با حضور محققین ،پزشکان ،دارو سازان ،متخصصان و دانشجویان گیاهان دارویی ، تولید کنندگان و تجار گیاهان دارویی برگزار گردید ، و در طی سه روز اطلاعات ارزشمندی در این زمینه ارائه شد .
اختتامیه کنگره در تاریخ ۱۹مهرماه برگزار گردید . بدینوسیله از همکاری همه کسانی که در این مسیر یاری نمودند قدر دانی ویژه می گردد .
جهت ارائه مطالب کنگره و کارگاهها ، فایل صوتی و تصویری آن در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
ویژه از ریاست کنگره و انجمن علمی گیاهان دارویی جناب آقای دکتر رضایی تشکر می کنم که با مدیریت مشارکت محور این روند را جهت و تدوام می بخشند .
از جناب دکتر دشتی و دکتر روحانی نیز ویژه تشکر دارم .
ویژه تشکر دارم از دکتر یوسفی ریاست دانشکده طب سنتی دانشگاه پزشکی مشهد و دبیر علمی به سهم خود قدر دانی می کنم .
از همراهی دکتر نامقی تشکر می کنم .
از همکاران و همراهان خوب تیم علمی و اجرایی فن بازار
دکتر نوروزی،دکتر وزیری . آقای ولی نژاد . خانم مهندس قلی زاده . آقای صبوری و سایر همکاران نیز تشکر می کنم .
از همراهی اتحادیه گیاهان دارویی مشهد بخصوص آقای رضاییان و آقای شمشیری قدردانی می کنم .
از شرکت کندگان در کنگره و نمایشگاه ، مسئوولین استان، اساتید ، محققان و دانشجویان ، پزشکان و دارو سازان ، متخصصین گیاهان داروئی و عرضه کنندگان و تجار و شرکت های فرآور و... قدردانی می کنم.
امیدوارم که در مسیر و راه تبین شده در یک فرایند همکاری مشترک موجبات توسعه بخش گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی را فراهم سازیم .

امیرحسین خسروی
دبیر اجرائی و مدیریت فن بازار بین المللی گیاهان داروئی سپاد

1397/07/21 اطلاعات بیشتر ...

congress

باسمه تعالی

بیانیه پایانی نخستین کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راه کارهای طب ایرانی موثر بر دیابت

به یاری خداوند متعال و استعانت از هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت،همایش ملی گیاهان دارویی و راه کارهای طب ایرانی موثر بر دیابت از 17 الی19 مهر ماه سال97 در محل فن بازار بین المللی محصولات گیاهی سپاد خراسان در مشهد برگزار شد.
این همایش با همت و همکاری اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران ، مرکز بین المللی تخصصی تجاری محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی سپاد و دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حمایت 18 دستگاه دولتی و خصوصی و با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه اعم از علوم پزشکی ،دانشگاه فردوسی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، همچنین دست اندرکاران امور تجاری و اقتصادی گیاهان داروئی و داروهای گیاهی، فراورده های طبیعی، سنتی، و مکمل و بیماران عضو انجمن های دیابت برگزار و این بیانیه به منزله پیام همایش از سوی برگزارکنندگان و شرکت کنندگان مورد تاکید قرار گرفت:

1-همکاری بین بخشی تمامی دست اندرکاران امور مرتبط با گیاهان داروئی از تولید، صادرات، واردات، توزیع، فرآوری و تجویز امری ضروری و البته اجتناب ناپذیر است و این همایش گامی در مسیر توسعه و تعالی این همکاری بین سازمانی است.
2-تشریک مساعی و حضور بلاواسطه خدمت گیرندگان نهایی که همانا بیماران و خانواده آنان می باشند، پدیده ای مبارک بود که در این همایش اتفاق افتاد و عرضه کنندگان کالا و خدمات به صورت مستقیم با گیرندگان خدمت به گفتگو نشستند، امری که به توازن و تناسب عرضه و تقاضا منجر خواهد شد.
3-فن بازار تخصصی گیاهان داروئی سپاد می تواند جایگاه بومی ،ملی و منطقه ای خود را در امر اقتصاد و تجارت گیاهان داروئی و صنایع وابسته پیدا نموده و به عنوان یک الگو معرفی گردد.
4-دیابت به عنوان یک بیماری مرموز و قاتل خاموش مورد توجه بیش از پیش دست اندر کاران امر سلامت و ارگانهای مرتبط قرار گرفته و در فرایند پیشگیری و درمان آن، استفاده از راهکار های مبتنی بر طب ملی و فرآورده های متخذ از طبیعت مورد توجه و تاکید بیشتر وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.
در پایان از تلاش و مجاهدت همه دلسوزان عرصه سلامت اعم از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ،وزارت علوم ، وزارت صنعت،معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، استانداری خراسان رضوی، فرمانداری و شهرداری شهرستان مشهد و منطقه گردشگری سپاد قدردانی نموده و امید می رود با برگزاری این همایشها، مسیر خدمت به مردم هموار و بر اعتلای نام ایران و تمدن ایرانی افزوده گردد.

 

شورای سیاست گذاری همایش

1397/07/20 اطلاعات بیشتر ...

اطلاعیه ارسال مدارک

طبق اعلان قبلی تمامی نویسندگانی که در همایش حضور داشته و مدرک خود را دریافت نکردند و کلیه پژوهشگرانی که نتوانستند در همایش حضور یابند ،مدارک آنان به همراه یک نسخه سی دی از مقالات همایش حداکثر (تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 1397/07/22) از طریق پست پیشتاز برای آنان ارسال خواهد شد.لذا پژوهشگران ارجمندی که نشانی پستی آنها ناقص درج شده ،نسبت به اصلاح آن از طریق پنل کاربری ،گزینه ویرایش مشخصات حداکثر تا ساعت 21 شنبه 1397/07/21 اقدام نمایند.

گزارش ارسال مدارک متعاقبا از طریق وبسایت اطلاع رسانی می شود لذا با نهایت سپاس از صبر و شکیبایی شما پژوهشگران ارجمند خواهشمندیم تا پس از تاریخ ذکر شده از تماس های غیر ضروری با دبیرخانه همایش و عوامل اجرایی آن پرهیز نمائید.

1397/07/20 اطلاعات بیشتر ...

نمایه شدن کنگره در ISC

پیرو مکاتبات انجام شده نخستین کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت در پایگاه علوم استناد جهان اسلام ISC در تاریخ 1397/07/14 نمایه گردید.

لینک ما در ISC

1397/07/20 اطلاعات بیشتر ...

1-درب های سالن ساعت 7.30 روز سه شنبه باز شده و پذیرش به مدت نیم ساعت انجام می شود.
2-برای هر نفر یک ID کارت تهیه شده است که در بدو ورود به شما تحویل می شود.
3-ID کارت را نزد خود نگه دارید و در روز پایانی کنگره در ازای دریافت ID کارت ، گواهی حضور و پذیرش به شما (نویسنده مسئول) تحویل می گردد.
4-از رفت و آمد بی مورد در سالن جدا خودداری نمائید.
5-در تمام طول برگزاری کنگره تلفن همراه خود را خاموش یا در حالت سکوت قرار دهید.
6-مسئولیت حفظ وسایل شخصی شما به عهده خود شماست در نتیجه از همراه داشتن اشیاء و وسایل گرانبها پرهیز نمائید.

با تشکر

1397/07/16 اطلاعات بیشتر ...

نمایشگاه معرفی و فروش محصولات گیاهی (گیاهان داروئی و فرآورده های طبیعی و داروهای گیاهی موثر بر دیابت همزمان با کنگره در محل فن بازار تخصصی محصولات گیاهی برگزار می شود . در نمایشگاه فعالان بخش گیاهان داروئی و دارو های گیاهی و شرکت های فرآور و تعاونی های تولیدی حضور دارند .
ساعت بازدید نمایشگاه:
9الی 13 ظهر
15الی 21 بعد از ظهر

 

آدرس نمایشگاه :
مشهد-بلوار خیام شمالی – منطقه گردشگری سپاد –روبروی پارک بازی –فن بازار تخصصی –تجاری محصولات گیاهی – فاز 2

1397/07/15 اطلاعات بیشتر ...

نشانی محل برگزاری کنگره: مشهد-انتهای بلوار خیام شمالی-منطقه گردشگری سپاد-میدان سپاد-مجتمع تجاری نوید-تالار نوید (طبقه 4+)

نشانی نمایشگاه: مشهد-انتهای بلوار خیام شمالی-منطقه گردشگری سپاد-فن بازار بین المللی گیاهان داروئی سپاد 

برای بزرگنمایی تصویر زیر اینجا کلیک کنید.

999

1397/07/15 اطلاعات بیشتر ...

نشانی محل اسکان

پژوهشگران ارجمندی که با استفاده از پنل کاربری ،گزینه ثبت خدمات نسبت به ثبت اسکان اقدام نموده اند در روز های هماهنگ شده به نشانی زیر مراجعه نمایند:


"مشهد-امام رضا 39-بعد از چهارراه سوم-پلاک 85-هتل سرای نور"

 

مدیر داخلی هتل و مسئول هماهنگی با دبیرخانه کنگره: خانم مدنی

1397/07/14 اطلاعات بیشتر ...

لیست نهایی داوری مقالات به شرح زیر است.
نکات مهم:
1-لیست زیر تنها بیانگر نظر داوران و دبیر علمی کنگره می باشد و صدور گواهی و کارت شرکت در کنگره منوط به پرداخت هزینه ها در تاریخ مقرر شده توسط نویسنده مسئول می باشد.
2-کسانی که نتیجه داوری مقالات آنان در پنل کاربری شان به صورت سخنرانی درج گردیده و به هر دلیل در فرستادن متن کامل مقالات تعلل یا تاخیر داشته اند، نحوه ارائه آنها در این جدول به پوستر تغییر یافته و ملاک پذیرش نهایی این جدول می باشد.

 دانلود

1397/07/14 اطلاعات بیشتر ...

ثبت خدمات و پرداخت

با توجه به اینکه تنها 1 روز دیگر به مهلت ثبت خدمات و پرداخت هزینه ها مانده است لطفا جهت جلوگیری از ترافیک سایت در روز نهایی  و مشکلات احتمالی سرور ،پرداخت هزینه های خود را هر چه سریعتر انجام دهید.


با نهایت احترام و سپاس
واحد فن آوری اطلاعات دبیرخانه کنگره

1397/07/09 اطلاعات بیشتر ...

پژوهشگران ارجمندی که دارای مقاله پذیرفته شده میباشند لطفا هر چه سریعتر نسبت به پرداخت هزینه های شرکت در کنگره از طریق پنل کاربری "گزینه ی ثبت خدمات" اقدام نمایند.کسانی ثبت نام آنها نهایی تلقی می شود که حداکثر تا ساعت 24 روز 10 مهرماه 1397 نسبت به ثبت خدمات و پرداخت هزینه های خود اقدام نمایند.همچنین گزینه های اسکان نیز در قسمت ثبت خدمات درج گردید.

برای راهنمایی در زمینه ثبت خدمات ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

دانلود

1397/07/07 اطلاعات بیشتر ...

تاریخ های مهم

1-پایان داوری کلیه مقالات باقی مانده 4 مهرماه 1397
2-ثبت خدمات و واریز هزینه های کنگره ، کارگاه ها و اسکان 4 تا 10 مهرماه1397

3-ارسال برنامه برگزاری کنگره 11 مهرماه 1397
4-برگزاری کنگره 17-19 مهرماه 1397

1397/06/31 اطلاعات بیشتر ...

نکاتی جهت تنظیم پوستر و ارسال آن

نکاتی جهت تنظیم پوستر و ارسال آن:
1-با توجه به محدودیت ابعاد فایل پوستر مقاله کامل باید خلاصه شود و در پوستر قرار گیرد.(سایز صفحه و فونت ها را تغییر ندهید و عنوان مقاله را در بالای اسامی مطابق فرمت جدید موجود در سایت درج کنید.)
2-چنانچه مقاله شما دارای نمودار نمیباشد میتوانید از فضای موجود برای دیگر قسمتهای متن مقاله استفاده کنید.
3-چنانچه موفق به ارسال مقاله از طریق پنل کاربری خود نشدید میتوانید فایل پاورپوینت مقاله خود را به ایمیل کنگره ارسال نمایید.(ایمیل کنگره: info@mpsid.ir)

نکته مهم: نام فایل ارسالی به ایمیل کنگره باید شماره مقاله باشد.عنوان ایمیل نیز: پوستر-شماره مقاله

1397/07/03 اطلاعات بیشتر ...

اصلاحیه پذیرش مقالاتی که به صورت پوستر پذیرش شده اند

با سلام و خشته نباشید خدمت تمامی پژوهشگران محترم ،طی تصمیم شورای سیاستگزاری با توجه به هزینه های ناشی از ارائه پوستر به صورت فیزیکی در محل همایش برای پژوهشگران ارجمند، کسانی که مقاله آنان به صورت پوستر پذیرفته شده است، مقالات خود را در قالب فرمت تعیین شده (دانلود فرمات ارائه پوستر) و با فرمت پاورپوینت و به صورت Zip شده از طریق پنل کاربری گزینه "ارسال فایل" به دبیرخانه ارسال نمایند تا در لوح فشرده مقالات درج شود.با این حساب نیازی به ارائه پوستر به صورت فیزیکی در محل برگزاری همایش نمیباشد.کسانی که علاوه بر ارسال پوستر در محل برگزاری همایش حضور یابند علاوه بر گواهی پذیرش مقاله گواهی حضور را نیز دریافت خواهند کرد.کسانی که پوستر خود را ارسال و به هر دلیلی در محل برگزاری همایش حضور پیدا نکنند ، پس از ثبت خدمات و واریز هزینه ها  گواهی پذیرش به همراه یک نسخه CD از مجموعه مقالات همایش به آدرس مندرج در پنل کاربری ایشان ارسال می شود.

 

نکته 1: نام فایل پاورپوینت درون فایل Zip و خود فایل فشرده باید شماره مقاله باشد. (شماره مقاله در پنل کاربری-وضعیت داوری مقالات-سمت راست قابل مشاهده است)
نکته 2: فایل یا فایلهای مورد نظر باید تا تاریخ 4 مهرماه ارسال شده باشند.

1397/06/27 اطلاعات بیشتر ...

نوع پذیرش مقالات و نحوه ارائه

 

پژوهشگران محترم جهت برسی وضعیت داوری مقالات خود می توانند با ورود به محیط کاربری خود ،گزینه "وضعیت داوری مقالات" از نوع پذیرش مقاله خود مطلع شوند.

مقالات پذیرش شده به صورت سخنرانی:
چنانچه مقاله شما به صورت سخنرانی پذیرش شده است در صورتیکه فقط چکیده مقاله خود را ارسال کرده اید باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 97 متن کامل مقاله خود را به ایمیل کنگره Info@mpsid.ir ارسال نمایید.توجه داشته باشید که  عنوان ایمیل خودرا اینگونه تنظیم کنید "نام و نام خانوادگی-سخنرانی".پس از این مرحله ایمیلی حاوی زمان و شکل ارائه مقاله برای شما ارسال میگردد.

مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر:

کسانی که مقاله آنان به صورت پوستر پذیرفته شده است، مقالات خود را در قالب فرمت تعیین شده (دانلود فرمات ارائه پوستر) و با فرمت پاورپوینت و به صورت Zip یا Rar شده از طریق پنل کاربری گزینه "ارسال فایل" به دبیرخانه ارسال نمایند تا در لوح فشرده مقالات درج شود.با این حساب نیازی به ارائه پوستر به صورت فیزیکی در محل برگزاری همایش نمیباشد.کسانی که علاوه بر ارسال پوستر در محل برگزاری همایش حضور یابند علاوه بر گواهی پذیرش مقاله گواهی حضور را نیز دریافت خواهند کرد.کسانی که پوستر خود را ارسال و به هر دلیلی در محل برگزاری همایش حضور پیدا نکنند ، پس از ثبت خدمات و واریز هزینه ها  گواهی پذیرش به همراه یک نسخه CD از مجموعه مقالات همایش به آدرس مندرج در پنل کاربری ایشان ارسال می شود.

 

نکته 1: نام فایل پاورپوینت درون فایل Zip یا Rar و خود فایل فشرده باید شماره مقاله باشد. (شماره مقاله در پنل کاربری-وضعیت داوری مقالات-سمت راست قابل مشاهده است)
نکته 2: فایل یا فایلهای مورد نظر باید تا تاریخ 4 مهرماه ارسال شده باشند.مقالات رد شده:
این افراد نیز میتوانند پس از ثبت خدمات در محل کنگره حضور یابند و تنها گواهی حضور برای آنان صادر خواهد شد و گواهی پذیرش مقاله به آنان تعلق نمیگیرد.


نکته :
افرادی که در قسمت وضعیت داوری مقالات ،مقاله آنان  "در دست برسی" میباشد وضعیت داوری مقاله آنان تا تاریخ 2 مهر ماه مشخص خواهد شد و چنانچه نوع پذیرش آنان سخنرانی باشد میتوانند اصل مقاله خود را تا تاریخ 4 مهر ماه 97 به ایمیل کنگره ارسال نمایند.

 

1397/06/24 اطلاعات بیشتر ...

تمدید مهلت ارسال مقالات

با توجه به استقبال گسترده و پیرو تصمیم جلسه شورای سیاستگزاری کنگره مورخه 20 شهریور 1397  آخرین مهلت ارسال مقالات ساعت 24 شنبه 31 شهریور 1397 خواهد بود و این مهلت تمدید نخواهد شد.لذا پژوهشگران محترم میتوانند مقالات خود را از طریق پنل کاربری ، قسمت "ارسال مقاله جدید" و با توجه به فرمت مقالات فارسی درج شده در "منوی اصلی سایت" گزینه "ارسال آثار" به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

1397/06/20 اطلاعات بیشتر ...

اطلاعیه کمیته علمی در خصوص محورهای مقالات

با توجه به سوالات و درخواستهای طرح شده از سوی دانشجویان و اعضای محترم هیات علمی رشته های مختلف کشاورزی در خصوص محورهای اول و دوم همایش، کمیته علمی همایش اعلام نمود کلیه مقالات مرتبط با فیتوشیمی، فیتوفارماسی، فیتوتراپی، مونوگرافی، فیتوفارماکولوژی و جنبه های زراعی، اکولوژیکی و فیزیولوژیک تمامی گیاهان دارویی قابل ارسال برای همایش می باشد، لیکن مقالات مرتبط با گیاهان دارویی موثر بر دیابت، برای انتخاب به عنوان سخنرانی، در اولویت قرار خواهند داشت.

1397/06/05 اطلاعات بیشتر ...

اطلاعیه مهم و فوری برای شرکت کنندگان در نمایشگاه

با توجه به محدودیت غرفه های نمایشگاه شرکت های محترمی که درخواست حضور در نمایشگاه را دارند هر چه سریعتر نسبت به تکمیل فرمها (منوی اصلی سایت گزینه نمایشگاه و اسپانسرینگ-دانلود فرمها)اقدام و با دبیرخانه کنگره تماس بگیرند.شرکت های محترمی که قصد اسپانسر شدن و بهره مندی از مزایای آن را دارند نیز پس از دانلود و مطالعه فرم اسپانسرینگ با دبیرخانه همایش تماس حاصل نمایند.

1397/05/28 اطلاعات بیشتر ...

نکات مهم در مورد ثبت نام و ارسال مقالات

 

برخی نکات مهم در مورد ثبت نام و ارسال مقالات :


1-آدرس دقیق پستی خود را وارد نمائید.درج پلاک یا نشانی دقیق ،طوری که پستچی بتواند آن را پیدا کند الزامی میباشد.
2-در موقع ثبت مقالات از طریق سامانه در قسمت نویسندگان باید ابتدا نام نویسنده اول و سپس دیگر نویسندگان را اضافه نمائید.لازم به ذکر است ترتیب اسامی در گواهی صادره برای هر مقاله به ترتیب وارد کردن نویسندگان در این قسمت می باشد.
3-هر کاربر باید صرفا مقالات خود را از طریق سامانه ای که ایجاد کرده است ارسال کند (اسم یکی از نویسندگان مقاله نام شخصی باشد که پنل کاربری به نام اوست.).ارسال مقالات برای دیگر افراد باید از طریق پنل مجزا و مختص به آن فرد صورت گیرد.
4-تمامی اطلاعات خواسته شده در زمان ثبت مقالات را کامل نمائید.
5-در صورتیکه مقاله ای ارسال کرده اید ،پس از دریافت نتیجه داوری مقالات خود اقدام به ثبت خدمات و واریز هزینه ها کنید.
6-مقالاتی که طبق فرمت ارائه شده در سایت نباشند مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.

1397/04/31 اطلاعات بیشتر ...

ویدئوی 8 گیاه موثر بر دیابت (زبان انگلیسی)

 

 

دانلود
 

 

1397/04/29 اطلاعات بیشتر ...

گیاهان موثر بر دیابت

 با گیاهان ضد دیابت آشنا شوید!

 

دیابت یا همان مرض قند تبدیل به یکی از جدی ترین نگرانی های حوزه ی سلامتی شده است. در حال حاضر تنها راه چاره پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

افرادی که از دیابت نوع 1 یا 2 رنج می برند باید تمام تلاش شان را برای کنترل قند خونشان بکنند که گاهی کار بسیار سختی است. اما هیچ چیز غیرممکن نیست به شرطی که به تغذیه ی خود دقت کنید. خوشبختانه گیاهان و ادویه هایی وجود دارد که به کنترل قند خون و در نتیجه مقابله با دیابت و اضافه وزن کمک می کنند. با ما باشید تا بیشتر با این گیاهان و ادویه ها آشنا شوید. 

داروهای گیاهی برای دیابت    مصرف چند گرم دارچین در روز می تواند به کنترل قند خون  خون کمک کند.

 

دارچین
دارچین یکی از ادویه های معروف در جهان است. این ادویه طعم فوق العاده ای به غذاها و کیک و شیرینیجات می بخشد. اما باید بدانید که دارچین خواص درمانی فوق العاده ای نیز دارد. این ادویه حاوی ترکیبات بیولوژیک فعالی است که برای کنترل قند خون در دیابتی ها مؤثر عمل می کنند. نتایج بررسی ها نشان می دهند که مصرف چند گرم دارچین در روز می تواند به کنترل قند خون و همچنین کاهش کلسترول بد خون کمک کند. این ادویه ی معطر همچنین باعث افزایش کلسترول خوب خون می شود. 

داروهای گیاهی برای دیابت    پیاز و سیر باعث افزایش میزان انسولین در خون می ‌شوند

 

پیاز و سیر
سیر از سبزی‌ هایی است که تاریخی بسیار کهن دارد. این گیاه حداقل 3 هزار سال در طب چین كاربرد داشته است.

پیاز نیز یكی از قدیمی ‌ترین گیاهان زراعی است كه از هزاران سال قبل به عنوان طعم ‌دهنده غذاها و همچنین دارو از آن استفاده می ‌شود. ‏ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل‌ پروپیل دی ‌سولفید موجود در پیاز و اکسیدآلیل دی‌ سولفید موجود در سیر نقش اصلی را در کاهش قندخون دارند.

پیاز و سیر باعث افزایش میزان انسولین در خون می ‌شوند. هر چقدر مصرف این مواد بیشتر باشد، قند خون بیشتر کاهش می ‌یابد. مصرف قرص ‌های سیر به میزان 2400 میلی‌ گرم در روز به مدت 3 ماه، قند خون را مختصرا كاهش می ‌دهد.  

 

ادامه مطلب (کلیک کنید)

 
برای مطالعه بیشتر در این زمینه به منوی اصلی سایت ، گزینه "مجله فرهنگی" مراجعه کنید

 

 

1397/05/01 اطلاعات بیشتر ...

انتشار مقالات همایش در سایت سیویلیکا

 

به اطلاع پژوهشگران عزیز میرساند که بر اساس تفاهم نامه منعقد شده فی ما بین پایگاه سیویلیکا (انتشارات بوم سازه) و دبیرخانه کنگره؛ تمامی مقالات پذیرفته شده در این کنگره در سایت و پایگاه علمی سیویلیکا منتشر خواهد شد.

آدرس صفحه ما در سیویلیکا (کلیک کنید)

 

1397/04/27 اطلاعات بیشتر ...

رعایت اخلاق علمی و حرفه ای در نگارش مقالات

 

باعنایت به حضور اساتید برجسته و ارزشمند کشور و حمایت رسمی نهادهای مختلف علمی و اجرایی معتبر از این کنگره و همچنین جایگاه بسیار مهم جامعه متعهد علمی دانشگاهی کشور در حفظ اصالت مقالات، رعایت اخلاق حرفه ای و اصول اولیه علمی در  تهیه و تدوین مقالات پژوهشگران محترم الزامی می باشد. 

 

1397/04/27 اطلاعات بیشتر ...

جلسه هماهنگی شورای سیاستگزاری کنگره

جلسه هماهنگی شورای سیاستگزاری کنگره ونمایشگاه در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد.این جلسه با حضور جناب آقای دکتر رضایی ریاست کنگره و رئیس انجمن علمی گیاهان داروئی ایران،جناب آقای مهندس امیرحسین خسروی دبیر اجرائی و مدیر فن بازار بین المللی گیاهان داروئی ایران،حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای انتصاری به نمایندگی از آستان قدس رضوی ،جناب آقای مهندس صالحی و جناب آقای مهندس نقیبی (مدیریت امور زراعی و باغی جهاد کشاورزی) به نمایندگی از جهاد کشاورزی خراسان رضوی،جناب آقای دکتر مجید دشتی و جناب آقای دکتر حسین روحانی به نمایندگی از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی ،سرکار خانم صبوری و جناب آقای دکتر رضا نوروزی و آقای مهندس ولی نژاد به نمایندگی از تیم اجرائی و تنی چند از مهمانان و متخصصان برگزار گردید که طی آن هماهنگی های لازم در خصوص تسریع و پیشبرد اهداف کنگره و نمایشگاه بعمل آمد.مقرر گردید تا اطلاع رسانی از نمایشگاه و کنگره جهت حضور شرکت های فرآور و صنایع تبدیلی و تولید کنندگان توسط جهاد کشاورزی صورت گیرد . جهت ارتقاء سطح آگاهی های عمومی مطالب تخصصی در خصوص گیاهان داروئی و دیابت و کنترل بیماری ،توسط کمیته علمی تهیه و در اختیار شهرداری (معاونت اجتماعی و فرهنگی )و نشریات و جراید قرار گیرد . در این جلسه از تلاشهای تیم اجرائی و علمی کنگره و نمایشگاه تقدیر و بر همیاری و همفکری تمامی نهادهای ذیربط جهت تبیین و تحقق اهداف این رویداد بزرگ ملی و بین المللی تاکید شد.

 

 

photo_2018-07-05_06-46-43

 

 

photo_2018-07-05_06-45-47

 

 

1397/04/13 اطلاعات بیشتر ...

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد اهمیت تحقیق و پژوهش

- علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است.
- تحقیق علمی فقط به معنای فراگیری و تقلید نیست، تحقیق ضد تقلید است.
- پیشرفت کشور نیازمند حرکت علمی بسیار قوی است.
- تولید علم و تحقیقات، حیات آینده کشور است.
- برای خدمت رسانی بهتر به مردم، کارهای دقیق پژوهشی لازم است.
-عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد.
-اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است.

1397/03/13 اطلاعات بیشتر ...

 

از نظر تاریخی گیاهان اهمیت فراوانی در توسعه جوامع مختلف داشته اند. در همین راستا استفاده از بعضی گیاهان دارویی به صورت سنتی مرسوم بوده و هنوز هم رواج دارد، به همین دلیل همیشه تحقیقات وسیعی جهت یافتن فراورده ها و مواد طبیعی دارویی گیاهان در حال انجام می باشد. امروزه اهمیت گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن ها در پیشبرد اهداف ملی، منطقه ای و جهانی برای تحقق سلامت، خودکفایی دارویی، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و گنجینه های ژنتیکی کیانی می تواند بزرگ ترین ثروت ملی برای هر کشوری به عنوان یکی از تولیدات مهم در بخش کشاورزی محسوب شود. گیاهان دارویی از ارزش خاصی در علوم زیستی، پزشکی و دام پزشکی به لحاظ پیشگیری و درمان بیماری برخوردار است، در سال های اخیر استفاده از گیاهان دارویی به دلیل ....

 

 

1397/02/16 اطلاعات بیشتر ...

کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت، در راستای تعامل هر چه بیشتر حلقه های مرتبط با ارایه خدمات به بیماران مبتلا به دیابت با رویکرد استفاده از درمان های طبیعی و گیاهان دارویی و با مشارکت بخش های مختلف از جمله دانشگاه، صنعت، واحدهای تجاری و سازمانهای مردم نهاد برگزار گردیده و اهداف زیر را دنبال می نماید:

1. شناسایی ظرفیت و ویژگی های پایه و کاربردی گیاهان دارویی بویژه گیاهان موثر در کنترل و پیشگیری از دیابت

2. بازخوانی راهکارهای طب سنتی ایران در کنترل دیابت و عوارض آن

3. آموزش نکات کاربردی لازم و مفید در پیشگیری و کنترل دیابت و عوارض آن برای مراقبین سلامت، درمانگران و بیماران مبتلا

4. شناسایی و معرفی ظرفیت های موجود در تولید، فرآوری و عرضه محصولات طبیعی موثر بر دیابت

5. فراهم نمودن بستر معرفی، عرضه و فروش محصولات طبیعی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی مفید در دیابت 

6. مشارکت دادن عموم مردم و بویژه مبتلایان به دیابت در آموزش اصول پیشگیری و درمان های طبیعی موثر بر دیابت

7. آشنایی با پیشرفت های نوین در سبب شناسی و درمان دیابت و عوارض آن

8. بسترسازی برای شناساندن مراکز تولیدی، تجاری، بازرگانی، توزیعی و سازمانهای مردم نهاد دخیل در درمانهای طبیعی بویژه دارندگان محصولات موثر بر دیابت و عوارض آن 

9. افزایش تعاملات دوسویه میان تولید کننده ها و تجار در زمینه توسعه داروهای گیاهی و گیاهان دارویی اثربخش در درمان و پیشگیری دیابت

10. جذب و شناسایی سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری در بخش داروهای گیاهی با محوریت بیماری دیابت

11. معرفی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فراور و گیاهان دارویی ایران در ارتباط با تولید داروهای موثر بر دیابت

 

1397/02/11 اطلاعات بیشتر ...

Untitled-2


بیماری دیابت یکی از بیماری‌های مزمن و نسبتا شایع در ایران و جهان است که متاسفانه طی دو دهه گذشته فراوانی آن به نحو چشمگیری افزایش یافته است. حدود 9 درصد از جمعیت بالای 18 سال جهان و حدود 10.3 درصد از بالغین ایران به این بیماری مبتلا هستند و بنظر می‌رسد تغییر الگوی زندگی به سمت زندگی صنعتی و فاصله گرفتن از سبک زندگی منطبق بر طبیعت، علت اصلی بروز این بیماری باشد. بیماری دیابت به «قاتل خاموش» معروف است چرا که در بسیاری از موارد، علامت واضحی نداشته و در طی آزمایشات روتین و یا بعد از بروز عوارض خود را نمایان می‌سازد. این بیماری در هر 10 ثانیه یک نفر را می‌کشد و پنجمین علامت اصلی مرگ در سراسر جهان است.
عوارض مغزی، قلبی، عروقی، چشمی و زخم‌های دیابتی از شایعترین عوارض این بیماری‌اند به‌‌گونه‌ای که بیش از 15 درصد مبتلایان به دیابت در طول عمر خود به زخم پای دیابتی مبتلا شده و 20 درصد این عده مجبور به قطع پا می‌شوند.
در زمینه دیابت تاکنون همایش‌های متعددی برگزار شده است. این همایش بر آن است که نقش سبک زندگی مبتنی بر الگوی ایرانی اسلامی، همچنین درمان‌های مبتنی بر روش‌های طبیعی از جمله گیاهان دارویی را تبیین نماید. کارگاه‌های جانبی و غرفه‌های نمایشگاه نیز در راستای معرفی این روش‌های پیشگیری و درمانی طراحی شده‌اند و بخش چشمگیری از مخاطبان آموزش‌های عام همایش را مبتلایان به دیابت تشکیل خواهند داد. یکی از رویکردهای سالهای اخیر نظام سلامت کشور، استفاده از ظرفیت‌های موجود در طب کهن ملی ایران‌زمین است و در این مسیر یکی از محورهای اصلی همایش، به راه‌کارهای طب ایرانی در پیشگیری، کنترل و یا درمان دیابت و عوارض آن اختصاص داده شده است. این همایش می‌کوشد علاوه بر دانش‌افزایی، گفتگو و تبادل علمی میان دانشجویان، اساتید و صاحب‌نظران، حلقه‌های ارتباطی بین خدمت‌گیرندگان و خدمت‌دهندگان را برقرار سازد.
این همایش محصول تلاش مشترک نهادهای علمی، تجاری و مردم نهاد بوده که متشکل از بخش دولتی و غیر دولتی است .

1397/02/10 اطلاعات بیشتر ...

  برنامه ریزان و طراحان

   

  طراحی گرافیکی، برنامه ریزی ، مدیریت محتوی وب سایت :
  رضا نوروزی 
  09151682800

   index

   

  طراح پوستر :

  محسن کردی نژاد

  09155528027

  2000px-Instagram_logo_2016.svg

   

  برنامه نویس سامانه : آسان همایش

   

  17-19 مهرماه 1397

  s13

  International section (En)

   

  5

   

   

  شمارش معکوس تا برگزاری همایش
  ثانیه
  دقیقه
  ساعت
  روز

  برگزار کنندگان همایش
  اعضای شورای سیاست گذاری کنگره

   

  ریاست کنگره
  محمدباقر رضایی

  آقای دکتر محمدباقر رضایی
  (رئیس انجمن علمی گیاهان داروئی ایران)

   

   

  دبیر کمیته علمی

  IMG_20180603_125820_149

  آقای دکتر مهدی یوسفی

  (ریاست دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)

   

   

  دبیر کمیته اجرایی

  photo_۲۰۱۸-۰۶-۱۹_۲۰-۲۶-۱۶

  آقای مهندس امیرحسین خسروی
  (مدیریت فن بازار تجارت بین المللی گیاهان دارویی ایران - سپاد)

   

  حامیان علمی ورسانه ای همایش
  مرکز تجارت بین المللی گیاهان دارویی ایران - سپاد دانشگاه علوم پژشکی مشهد- دانشکده طب ایرانی و مکمل انجمن علمی گیاهان دارویی ایران ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی - معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی ISC سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور، سیویلیکا کنفرانس الرت اطلاع رسانی رویدادهای ایران و جهان، دارکوب کنفرانس جو همایش های ایران
  حامیان مالی همایش
  مرکز تجارت بین المللی گیاهان دارویی ایران - سپاد بانک ملی ایران شاهسوند ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی - معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری منطقه تجاری گردشگری سپاد خراسان